Kurumsal

Şirket Profili

ESA, kurulu bulunduğu Gebze “Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde” konuşlanmış olup kompozit malzemelerin üretimini yapmaktadır.

Esa Kompozit, Elektrik-Elektronik, Kablo, İnşaat, Kimya, Savunma, Denizcilik, Otomotiv, Tıp, Havacılık ve Uzay Sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik özel kompozit ürünler üreten firmamız 8500 m2 açık, 5000 m2 kapalı alanda çalışmaktadır.

1997 yılında pultruzyon tekniğiyle fiber optik merkez elemanlarının üretimine başlayarak kısa zamanda tüm kablo üretici firmaların en önemli tedarikçisi olmuştur. İlerleyen senelerde bu teknolojik ürünü İtalya ve İngiltere’de dünya devi şirketlere satışını gerçekleştirerek üretim kalitesini ispatlamıştır. ESA Kompozit, hedefleri doğrultusunda doğru adımlarla ilerleyerek şu an çeşitli kalıplarda birçok değişik kompozit boru ve profil üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Esa Kompozit, pultruzyon dışında Press Molding, RTM, SMC, Vacuum Injection, Filamanet Winding gibi değişik prosesleri veya bunların birleşimini kullanarak çok çeşitli kompozit parçaların üretimini yapabilmektedir. Cam elyaf, karbon elyaf ve aramid elyaf ile epoksi, vinilester ve polyester gibi reçinelerin bileşiminden oluşan kompozit malzemeler üreten firmamız müşteri istekleri doğrultusunda her çeşit özel kompozit profil, parça ve levhaların üretimlerini yapılabilmektedir.

Üretimini yaptığımız profiller, parçalar ve malzemeler, ilgili standartlara göre, testleri firma içinde veya üniversite, Tübitak içinde yapılır. Firma dahili içinde yaptığımız testler arasında Mekanik Mukavemet Testleri (Çekme, Basma Dayanımı, Bükülme Dayanımı, Çekme Modülü, Bükülme Modülü, Uzama Yüzdesi gibi testler),su, tuzlu su ve çeşitli kimyasal maddelere uzun süreli dayanım testleri, UV ışığa dayanım, sıcak-soğuk dayanımları, yanmazlık sınıfı testleri ve su absorbsiyon testleri bulunur.